Blissful Age

SK | EN

Členovia


Peter Jarábek

Gitara, spev

Michal Jarábek

Basgitara, vokály

Peter Mišík

Bicie

Rado Hanko

Gitara

História


Blissful Age je bratislavská rocková skupina, ktorej hudba je ovplyvnená hlavne punkom, grungeom, a veľmi zľahka aj ostatnými žánrami v rámci rocku. Ich vznik sa datuje do obdobia jesene roka 2011, kedy sa Peťo (hlavná tvorivá osobnosť kapely) rozhodol dať dokopy kapelu, a začať konečne robiť vlastnú tvorbu naplno. Po tom ako sa sformovala zostava v zložení Maxim Ramacsay (bicie), Michal Taraj (gitara), Filip Rácek (basgitara) a Peter Jarábek (spev, gitara), začala pilná práca na nových skladbách. Blissful Age odohrali svoj prvý koncert 23.marca 2012 v DK Lúky, a odvtedy pravidelne koncertujú. Kapela už má za sebou radu vystúpení v rámci slovenských klubov a festivalov.

V máji 2013 svojpomocne vydali svoje prvé EP INTENSIVE AND CLEAR, ktoré obsahuje 4 skladby: Decide, Run with you, Open wide a Always the same. Názov INTENSIVE AND CLEAR vyjadruje to, že ide o veľmi intenzívne skladby s jasným odkazom, teda to čo je pre kapelu Blissful Age príznačné – feeling, emócie a priamočiarosť. Skladby z tohto EP boli zaradené do playlistu rádia TLIS (www.tlis.sk) a pieseň Open Wide je pravidelne hraná na známom rockovom rádiu Aligátor (www.aligator.sk).

Neskôr v priebehu roka 2013 sa zostava zúžila do počtu troch členov, keď na post basgitaristu a vokalistu prišiel Michal Jarábek a na bicie Peter Mišík. Jediným pôvodným členom kapely ostal spevák a gitarista Peter Jarábek. V tejto novej zostave sa Blissful Age okrem koncertovania zúčastnili aj viacerých hudobných súťaží. V júli nahrali chalani známu skladbu Open Wide v slovenčine s názvom Sám za seba, ktorá sa dostala až do finále pesničkovej súťaže Košický Zlatý Poklad 2013, čo bol pre nich zatiaľ najväčší úspech!

Na jeseň roku 2013 Blissful Age vydali nový “dvoj“singel s názvom Čas života/Time to Live. Dvojjazyčný názov v tomto prípade nie je vôbec náhodný, ale chalani sa rozhodli danú pieseň nahrať tak v slovenčine (Čas života) ako aj v angličtine (Time to Live), a v danom trende písania slovenského, a aj anglického textu pre svoje skladby chcú naďalej pokračovať (music-zone.eu/blissful-age-nestracajte-cas-problemami).

V neposlednom rade chcú Blissful Age čo možno najviac koncertovať a prezentovať svoju hudbu po celom Slovensku a tiež aj za hranice, o čom svedčí aj ich 5 koncertov na jar a leto 2014, a účasť v medzinárodných súťažiach Radegast Lihen 2014 a Skutečná Liga 2014.